Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Ekopracownia - Zielone Serce Szkoły

3 listopada 2023 roku, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu Zielonego Serca naszej szkoły – Ekopracowni Odnawialnych Źródeł Energii!  To wyjątkowe miejsce, które powstało dzięki wsparciu z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Od tej chwili nasza Ekopracownia staje się centrum edukacji, gdzie odbywać się będą zajęcia lekcyjne, warsztaty i dodatkowe zajęcia. To miejsce wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt IT, takie jak ekrany do wizualizacji pracy grupy, laptopy, sprzęt do pomiarów temperatury, pogody, oświetlenie, oraz nowe meble. To idealne środowisko, które zachęca do nauki i eksperymentowania w dziedzinie odnawialnych źródeł energii i ekologii.